Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Konkurs interdyscyplinarny
dla klas IV-VI o tytuł: "Primus Inter Pares".

            20 marca 2015r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów klas IV-VI o tytuł "Primus Inter Pares". O ten tytuł w I etapie walczyli wszyscy uczniowie klas IV-VI, pisząc test z różnych dziedzin nauki. Do II etapu zakwalifikowało się 11 uczniów. To: Justyna Gwoździk, Alicja Bocian, Edyta Tyrcha, Maciej Gwoździk, Alicja Dobczyńska, Weronika Wesoła, Piotr Bocian, Jowita Korzeniewska, Małgorzata Szymańska, Nikola Okrzeja i Klaudia Worach.

            II etap rozpoczął się od pytań zadawanych przez prowadzącą, panią Joannę Szczupakiewicz. Pytania znajdowały się na kartach, potasowanych wcześniej przez uczniów. Tę część rozpoczęła uczennica, która w I turze zdobyła największą liczbę punktów. Wybrała kandydata udzielającego odpowiedzi. Jeżeli odpowiedział poprawnie, to on wskazywał następną osobę, która powinna odpowiedzieć na kolejne pytanie. Wszyscy uczestnicy mieli po trzy szanse. Gra toczyła się tak długo, aż pozostało sześciu uczestników. Do ścisłego finału zakwalifikowali się: Justyna Gwoździk, Alicja Dobczyńska, Edyta Tyrcha, Weronika Wesoła, Maciej Gwoździk i Piotr Bocian.

            Wtedy rozpoczął się III etap. Tym razem obowiązywała zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Każdy uczestnik miał na swojej ławce dzwonek i to właśnie za jego pomocą sygnalizował chęć odpowiedzi. Należało zdobyć jak najwięcej punktów. Ten etap rozpoczął Piotr Bocian. Wybrał on kategorię spośród możliwych: matematyka, literatura, gramatyka, przyroda, historia, ciekawostki. Ale już odpowiadał ten, który pierwszy przycisnął dzwonek. Za poprawną odpowiedź uczeń zdobywał punkt, za złą - tracił jedną z trzech szans.

            Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca- pani Danuta Stróżyńska-Gryćko, członkowie: pani Anna Czerniak i pani Anna Eichler.

             Na polu walki najdłużej pozostały Justyna Gwoździk z klasy VI i najmłodsza uczestniczka Weronika Wesoła z klasy IV.     Ostatecznie miażdżącą przewagą i ilością 49 punktów zwyciężyła Justyna Gwoździk, zdobywając tytuł "Primus Inter Pares" - najlepszy z równych. Zwyciężczyni otrzymała z rąk pani dyrektor piękną statuetkę oraz książkę: Kompedium gimnazjalisty. Na pozostałych uczestników konkursu czekały atrakcyjne nagrody książkowe.

            Na zakończenie pani dyrektor zapowiedziała, że jest to pierwszy taki konkurs w naszej szkole, ale na pewno nie ostatni. My, uczniowie klasy VI, niestety, już nie będziemy mogli wziąć w nim udziału, lecz pozostali już nie mogą się doczekać.

                                                                                  Autor: Justyna Gwoździk, klasa VI.