Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Witamy Panią Jesień.

Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością powitały Panią Jesień.

Na początku stworzyły kolorowe liście, którymi ozdobiły jej włosy i sukienkę. Wykonały również różnorodne prace plastyczne, wykorzystując do nich dobrodziejstwa natury.

W zamian otrzymały od Pani  Jesieni dary w postaci świeżych warzyw i owoców        z okolicznych ogrodów i sadów. Aby nic się nie zmarnowało, dzieci zrobiły z tych podarków przeróżne figurki. Powstały fantastyczne prace, można było rozpoznać: psa, jeża, ptaka, konia, muchę, żyrafę, myszkę, dżdżownicę, wielbłąda, krokodyla, Pinokia, księżniczkę, samolot oraz kilka „ stworków-dziwaków”. Wystawę  prac można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

Do świętowania zaprosiliśmy również rodziców. Wspólnie przygotowaliśmy przysmaki z marchwi i jabłek. Po ciężkiej pracy zajadaliśmy się surówką, ciastem marchewkowym i jabłecznikiem. Wszystko popiliśmy przepysznym sokiem marchwiowo-jabłkowym. Dzieci były zadowolone, a rodzice dumni ze swoich pociech i wspólnej zabawy.

Dzięki tak wspaniałemu powitaniu, Pani Jesień pozostanie z nami jeszcze przez jakiś czas, zajmując honorowe miejsce w naszej sali.

                                               Wych. kl. „0” – Dominika Galińska