Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Festyn Integracyjny

 „Sto lat Zdrowej Szkole,
czyli 70 lecie Szkoły Podstawowej w Zamęcinie”
 

Dnia 3 czerwca 2015 r. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny pod hasłem: „Sto lat Zdrowej Szkole”. Połączył dwie uroczystości: obchody 70-lecia szkoły i Dzień Dziecka.

Nasza placówka jako Szkoła Promująca Zdrowie włączyła się do programów profilaktycznych, m. in. do programu pt. „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Dlatego też w naszych progach gościliśmy dr. M. Holickiego z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, który wygłosił prelekcję nt. „Profilaktyka nowotworowa – zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, mgr. A. Pelkowską z warsztatami dla kobiet natomiast warsztaty dla uczniów klas IV-VI „Jestem dziewczyną”, „Jestem chłopcem” przeprowadziła mgr. M. Zimny ze studentkami ZUM-u.

Dodatkowo wszyscy chętni mogli skorzystać z badania poziomu cukru, ciśnienia, spirometrii wykonywanych przez panie z SANEPID-u, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z Oddziałem w Choszcznie, pielęgniarkę szkolną.

Jak na siedemdziesięciolecie naszej „staruszki” przystało, popisaliśmy się dorobkiem. A jest niemały!

Podziwialiśmy dokonania kolejnych pokoleń oglądając prezentację multimedialną, kroniki szkolne i klasowe, „dorobek” uczniów i absolwentów w postaci książek, dyplomów, medali, statuetek.

Zabawiał gości chórek szkolny „Wesołe Nutki”, w skład którego wchodzą prawie wszystkie dziewczyny z klas IV-VI oraz kilka młodszych klas prowadzonych przez panią Annę Czerniak.

Krótki rys historyczny przypomniała dyrektor szkoły pani Danuta Stróżyńska-Gryćko. Powitała także wielu dostojnych gości, była także okazja, aby podziękować naszym sponsorom za pomoc w realizacji wyjazdu na zieloną szkołę. Pragniemy gorąco jeszcze raz podziękować: Klubowi Kiwanis „Kobieta 2000”, MOPS w Choszcznie, panu K. Kunowskiemu, państwu K. i P. Kmieciom, właścicielom Inter Marche Choszczno. Otrzymali oni z rąk pani dyrektor piękne pamiątki z wyrazami wdzięczności.

Cześć rekreacyjna była nie mniej atrakcyjna. Dzieci zabawiała wróżka popisami wykonywania balonowych „zwierząt”, bańkami mydlanymi i zabawami. Uczennice ZS nr 3 w Choszcznie modelowały i układały fryzury, przede wszystkim dziewczętom. Panie miały ręce pełne roboty, kolejka do „salonu piękności” nie malała. Już na świeżym powietrzu mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów: piosenki i tańce poszczególnych wykonawców i zespołów klasowych.

Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale także wśród rodziców cieszyła się nauka tańca „Zumba” w wykonaniu pani Ilony Grygorowicz, instruktora tańca.

O nasze żołądki zadbali rodzice, Rada Rodziców, Zespół Inicjatyw Rodzicielskich i sponsorzy, którzy upiekli kiełbaski i ciasto. Wszystko było pyszne, mogliśmy jeść bez ograniczeń. Dziękujemy im za to!

To tylko niektóre zabawy i atrakcje jakie zostały przygotowane tego dnia. Mamy nadzieję, że propagowanie zdrowego stylu życia cieszyć się będzie coraz większym zainteresowaniem środowiska lokalnego.

Sławomir Kolański