Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„Co za Odrą w trawie piszczy?”
obchody Dnia niemieckiego w Szkole Podstawowej w Zamęcinie

                3 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Zamęcinie odbył się festyn integracyjny. W bogatym programie był również punk poświęcony obchodom DNIA NIEMIECKIGO. Organizatorki tych obchodów – Elżbieta Andruszewska i Anna Eichler przygotowały wielkie quizowanie o Niemczech pod tytułem „Co za Odrą w trawie piszczy?”.

                Uczestnicy festynu mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy o naszym sąsiedzie zza Odry, czemu sprzyjała wystawa zawierająca informacje o Niemczech i zdjęcia ciekawych miejsc tego kraju. Wszyscy mogli od razu tę wiedzę sprawdzić losując pytania o Niemczech. Poprawne odpowiedzi były nagradzane. Zabawa była przednia, a stoisko niemieckie cieszyło się dużym powodzeniem.

                Uczniowie z klas I-III w mini koncercie zaprezentowali piosenki, których uczą się na lekcjach języka niemieckiego. Ich popisy podziwiali i oklaskiwali członkowie społeczności szkolnej i lokalnej.

                Podsumowaniem działań był quiz „Co za Odrą w trawie piszczy”, w którym wzięły udział trzy rodziny. Poziom wiadomości o Niemczech był bardzo wyrównany. Przyznano dwa pierwsze miejsca ex æquo, a o drugim miejscu zdecydowała strata jednego punktu. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Fundację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

                Bez wątpienia warto realizować takie projekty, gdyż  propagują one wiedzę o Niemczech - atrakcjach, kulturze i szkolnictwie, a także przełamują stereotyp oraz zachęcają do nauki języka niemieckiego.

                W Szkole Podstawowej w Zamęcinie DZIEŃ NIEMIECKI odbył się po raz pierwszy, ale z pewnością za rok znów przyłączymy się do tej akcji.

Elżbieta Andruszewska