Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WIZYTA KLASY VI w BIBLIOTECE GARNIZONOWEJ
w CHOSZCZNIE

Dnia 29.05.2015r. pojechaliśmy wraz z p. Iwoną Marciniak do Biblioteki Garnizonowej w Choszcznie. Większość z nas była tu po raz pierwszy, dlatego traktowaliśmy to nie tylko jako ciekawą lekcję o katalogach bibliotecznych, ale też jako wycieczkę do nowego miejsca.

Gdy tylko weszliśmy do budynku przywitała nas bardzo miła i uprzejma p. Anna Stetkiewicz , która poprowadziła naszą „lekcję”. Poznaliśmy katalogi rzeczowe, alfabetyczne i tytułowe. Mieliśmy też możliwość poszperania w nich. Nauczyliśmy się je odróżniać i z nich korzystać. Na początku widząc długie szeregi karteczek wytrzeszczyliśmy oczy i trochę się przestraszyliśmy , ale p. bibliotekarka powiedziała nam, że katalogi wcale nie są takie straszne i że nie należy się ich bać. Miała rację. Okazało się, że nie są naszymi wrogami, tylko przyjaciółmi. Poznaliśmy też poszczególne działy literatury, a także wykonaliśmy kilka ciekawych zadań,  z którymi świetnie sobie poradziliśmy. Na koniec dostaliśmy karty zapisu do biblioteki i zaproszenie   do częstego jej odwiedzania. Na koniec oglądaliśmy wystawę pamiątek militarnych.

Lekcja bardzo nam się podobała i zamierzamy tam jeszcze wrócić – już jako uczniowie gimnazjum- zwłaszcza, że pani bibliotekarka obiecała nam fachową pomoc.

                                                                                                              Justyna Gwoździk - uczennica klasy VI