Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„PASOWANIE PO RAZ DRUGI”

W piątek 27 marca 2015 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko, przedstawiciele rodziców, oraz oczywiście pierwszoklasiści z wychowawczynią i jednocześnie bibliotekarką Iwoną Marciniak.

            Spotkanie z biblioteką szkolną powinno być uroczyste i takie było w naszym wypadku. Specjalnie na tę okazję uczniowie z "Aktywu bibliotecznego" przygotowali ciekawe wiersze, dzięki którym przekazali swoim młodszym koleżankom i kolegom bardzo cenną wiedzę o książkach, zasadach ich poszanowania oraz zachowaniu w bibliotece. Role książek odegrały: Justyna Gwoździk, Małgosia Szymańska, Wiktoria Wierucka.  Uroczystość urozmaiciły piosenki uczennic z klasy IV: Martyny Bołociuch, Wiktorii Chaj i Weroniki Wesołej. Było też uroczyste ślubowanie, podczas którego uczniowie wypowiedzieli słowa przyrzeczenia czytelniczego za Koszałkiem-Opałkiem, w rolę którego wcieliła się Alicja Bocian.

My pierwszaki, uroczyście przysięgamy,
Że będziemy kochać i szanować książki.
One ułatwią nam naukę i pracę,
Wskażą drogę do każdego celu.

Po złożeniu czytelniczego przyrzeczenia wszystkie dzieci dostały kolorowe zakładki.

            Dobrym duszkiem pierwszaków jest Plastuś, który towarzyszył im od pierwszych dni w szkole. Znają go doskonale i wszystkie jego przygody. Obecność tego plastelinowego ludka (Kuba Bielawski) sprawiła, że dzieci były radosne i uśmiechnięte. 

         Uroczystość zakończyła pani dyrektor kierując do pierwszaków kilka ciepłych słów i gorącej zachęty do czytania, oraz zaprzyjaźniania się z książkami.

         W tym dniu po raz pierwszy dzieci wypożyczyły książeczki do domu. Były bardzo przejęte i podekscytowane – to był naprawdę ważny dzień w życiu pierwszaków. 

                                                                                              Iwona Marciniak