Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

WIOSENNY TURNIEJ KLAS

        Dnia 21 marca przyszła kalendarzowa wiosna,  my powitaliśmy ją na wesoło.            22 marca odbył się przygotowany przez Panie; Iwonę Marciniak i Annę Czerniak, Wiosenny Turniej Klas pod hasłem „Talent jest w każdym z nas”. Każda klasa rozpoczęła starania o zdobycie prawdziwie uczniowskich nagród i przystąpiła do rywalizacji.

Konkursy miały na celu sprawdzenie uczniowskiej wiedzy o wiośnie i ich do niej przygotowania.  Zadania były podzielone na kategorie: przysłowia, zagadki, piosenki, zmagania sportowe oraz quiz wiedzy o wiośnie.

Nagrodami dla klas IV -  VI było zwolnienie – odpowiednio do zajętego miejsca – z odpowiedzi ustnej przez jeden, dwa lub trzy dni. A w klasach młodszych analogicznie -  zwolnienie z zadań domowych.

Druga część dnia to Kwiatowe Warsztaty Twórcze, które przeprowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktywnie włączyły się do pracy. Wszyscy uczniowie wykonali piękne wiosenne krokusy, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec tradycyjnie odbyło się pierwsze wiosenne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Ten dzień okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy się dobrze bawili i z radością przywitali długo wyczekiwaną wiosnę.

Anna Czerniak