Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Sukcesy wokalne uczennic 

W ostatnim czasie dużo się działo w zakresie działań wokalnych.  Uczennice naszej szkoły stoczyły szereg bojów na konkursach powiatowych i ogólnopolskich. W marcu braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki  Wydawnictwa MAC Edukacja. Udział w konkursie odbywającym się w Dobiegniewie jest szansą dla utalentowanych artystycznie dzieci z miast i małych miejscowości na zaistnienie na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

Następnym sukcesem zaowocował udział w Eliminacjach Gminnych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej. Tym razem tytuł laureata wraz z kwalifikacją do etapu powiatowego, otrzymał nowo powstały zespół „Wesołe Nutki”. W skład zespołu wchodzą uczennice klasy III: Wiktoria Chaj, Martyna Bołociuch i Weronika Wesoła. Warto zauważyć, że zarówno jurorzy jak i widzowie zgodnie twierdzą, że dziewczynki wyjątkowo dobrze ze sobą współbrzmią. A to już połowa sukcesu. Teraz jeszcze tylko trochę ciężkiej pracy i następne sukcesy z pewnością się posypią.

            Natomiast w długi majowy weekend uczennice naszej szkoły zmierzyły się w konkursie „Mam Talent” w Drawieńskim Ośrodku Kultury. Tytuł laureata otrzymała tam Edyta Tyrcha, która zaśpiewała piosenkę pt. „Malinowy król”. Bardzo dobrze zaprezentowała się również uczennica kl. VI Nikola Kurzyńska, która swoim wykonaniem piosenki z repertuaru Violetty Villas pt.: List do Matki wzruszyła do łez wszystkie siedzące na widowni panie. Wszystkim wykonawcom gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

                                                                                                                 Anna Czerniak