Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Bijemy rekord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Nasza szkoła od 2009 roku współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Dzięki sprzętowi otrzymanemu od WOŚP nasi uczniowie poznają podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Co roku organizowane są w każdej klasie warsztaty, w trakcie których uczniowie przypominają sobie i utrwalają tą niezwykle ważną umiejętność.

W tym roku otrzymaliśmy zaproszenie do przyłączenia się do  organizowanej przez zespół Jerzego Owsiaka akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chętnie się do tej akcji włączyliśmy i tak 16.10.2014 r., punktualnie o godz. 12.00 przystąpiliśmy do wspólnego przedsięwzięcia. W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole, nauczycieli oraz pracownicy niepedagogiczni. W ciągu pół godziny nieprzerwanej resuscytacji przy pięciu fantomach zmieniło się w sumie 120 osób. Ponieważ czasu było wystarczająco dużo, niektórzy uczniowie powtarzali tę czynność wielokrotnie.

Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy byli niezwykle zadowoleni ze swojego udziału i z tego, że posiadają taką ważną dla ratowania ludzkiego życia umiejętność.

Wszystkim, którzy w włączyli się do akcji  gratulujemy i zachęcamy do dalszego usprawniania swych kompetencji w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Za rok pewnie będziemy bili kolejny rekord - może tym razem przyłączą się do niego rodzice?

Elżbieta Andruszewska - koordynator akcji