Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

IX KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W RECZU

  

Dnia 24stycznia 2014 r. uczennice  naszej szkoły wzięły udział w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek w Reczu. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Reczu wraz z Fundacją "SZCZECIŃSKA" i Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Reczu.

W Konkursie Kolęd zaprezentowali się soliści ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, placówek kulturalnych oraz parafii rzymsko-katolickich z województwa zachodniopomorskiego.  Najliczniejszą grupą solistów byli uczniowie szkół podstawowych. Ponad 60 uczestników z tej kategorii stanęło w konkursowe szranki. Przyjechali oni z Łobza, Ińska, Stargardu Szczecińskiego, Suchania, Kalisza Pomorskiego, Korytowa, Choszczna no i oczywiście my z Zamęcina.

 Solista miał do zaprezentowania przygotowaną przez siebie dowolną kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową. Zmagania solistów oceniało wykwalifikowane jury.

Naszą szkołę reprezentowały podopieczne p. Anny Czerniak: Nikola Kurzyńska, Edyta Tyrcha i Weronika Wesoła. Wszystkie dziewczynki poradziły sobie znakomicie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nikola Kurzyńska znalazła się w gronie laureatów - otrzymała wyróżnienie. Każdy z uczestników dostał dyplom pamiątkowy a laureaci dodatkowe nagrody. Dziewczynkom gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów.

 

 

Anna Czerniak