Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

Aktywnie po zdrowie i nie tylko

Aktywność dziecka jest największym bodźcem poznawczym, który prócz radości działania dostarcza dzieciom nowych wrażeń, doświadczeń i wiadomości. Pamiętając o tym wychowawczynie klas I i II - panie: Iwona Marciniak i Elżbieta Andruszewska wybrały się ze swoimi uczniami 3 października 2014 roku na wycieczkę do Choszczna.

Głównym celem wycieczki było ukazanie dzieciom możliwości aktywnego spędzania czasu w Choszcznie, ale także poznawanie piękna choszczeńskiej promenady i uroków "Miejskie Góry". Naturalnie największą atrakcją był plac zabaw, na którym każde dziecko znalazło dla siebie małą "frajdę". Wspinali się, zjeżdżali, bujali, biegali, itp. Jednym słowem nasi uczniowie wiedzą, że gwarancją zdrowia jest aktywność fizyczna. A gdy jest ona połączona z dobrym towarzystwem i dobrym humorem, to dobra zabawa jest gwarantowana!

Po drodze dzieci poznawały uroki jesiennego parku, wdychały rześkie jesienne powietrze, które miało urzekający zapach, poznawały trudne słowa: "promenada" i "alejka", a także obserwowały zwierzęta mieszkające w parku, np. śliczną wiewióreczkę. Przy okazji otrzymały przestrogę, że nie wolno karmić dzikich zwierząt z ręki, ani też ich płoszyć.

Wyprawa była wspaniała, zwłaszcza, że towarzyszyła nam cudna słoneczna pogoda. Miała jednak jedną wadę - trwała zbyt krótko.

Elżbieta Andruszewska