Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

„Wycieczka na Wyspę Tropikalną”

     Dnia 21 listopada 2014r. odbyła się szkolna wycieczka do Berlina, na Tropical Islands. Jest to sztuczna wyspa tropikalna, na której jest morze, palmy, piasek itp. - jak w prawdziwych tropikach. Wraz z Uczniami klas IV - VI oraz opiekunami-Panią Anną Eichler (która była zarazem organizatorem wycieczki), Panią Iwoną Łykus i Panem Sławomirem Kolańskim wyjechaliśmy z Choszczna o godzinie 0600 Ok. godziny 0900 byliśmy już na granicy Polsko-Niemieckiej, a ok. 1015 – dotarliśmy na miejsce. Pierwsze słowa jakie wypowiedziała większość uczniów po wejściu na wyspę to: „Woow ! Jaka ona wieelkaa!”. I to prawda. Jest to największy w Europie obiekt tego typu, ma 107 m wysokości, a jego powierzchnia, rozciąga się na 66 000 m2.

     Gdy już ochłonęliśmy po pierwszym wrażeniu i przebraliśmy się w stroje kąpielowe, udaliśmy się na baseny. Były ogromne. Bez chwili zastanowienia wskoczyliśmy do wody i zapomnieliśmy „o całym Bożym świecie”. Najbardziej chyba podobały nam się wielkie i bardzo szybkie zjeżdżalnie. O godz. 14.00 spotkaliśmy się na obiedzie. A potem - dalej pobiegliśmy szaleć ! I tak do godziny 17.00, kiedy zebraliśmy się w szatni, wysuszyliśmy i z żalem opuściliśmy to wspaniałe miejsce. Jeszcze nie wróciliśmy do domu, a już planowaliśmy następną wycieczkę! Już nie możemy się doczekać! Ok. godz. 23.00 dojechaliśmy do Choszczna.                                      

Było super i myślę, że nigdy nie zapomnimy tego wspaniałego dnia!

                                                                     Autor: Justyna Gwoździk - kl. VI