Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKAŃ Z  WOJSKIEM

Dnia 6 czerwca w naszej szkole, z okazji Dnia Dziecka odbył się pokaz broni, który  zorganizowali zaprzyjaźnieni z naszą szkołą żołnierze z  Jednostki Wojskowej w Choszcznie. Uczniowie mieli okazję potrzymać prawdziwą broń, zapoznać się z osprzętem, który muszą nosić żołnierze.

13 czerwca 2014 roku p. Paulina Aloksa wybrała się z uczniami klasy VI na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Choszcznie z okazji obchodów święta patrona 2 Pułku Artylerii. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z pracą żołnierzy oraz ich mundurem
i sprzętem wojskowym.

Uczniowie mogli usiąść za kierownicą ogromnych pojazdów wojskowych, które są niezbędne podczas prac na poligonie. Dzieci dowiedziały się, że wojsko to nie tylko ochrona nas obywateli w czasie wojny, ale także pomoc dzielnych żołnierzy w czasie pożarów, powodzi czy wiatrów. To dzięki ich ciężkiej pracy i wieloletnim ćwiczeniom możemy się czuć bezpieczni.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się również pokaz MMA i sztuk samoobrony przygotowany przez żołnierzy.

Serdecznie dziękujemy dowództwu jednostki i żołnierzom za możliwość zorganizowania pokazu - mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.

Paulina Aloksa