Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Warsztaty malowania bombek

         Dnia 11.12.2014 r. uczniowie oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego klas I-IV wzięli udział w warsztatach malowania bombek. Poznali historię i etapy tworzenia ozdób choinkowych. Dowiedzieli się na czym polega technika dmuchania szklanych kul, oraz etap srebrzenia bombek, który powstaje w prawie magiczny sposób. Uczniowie własnoręcznie ozdabiali swoje bombki mając do dyspozycji farby, brokaty, kamyczki i wszelkie akcesoria potrzebne do realizacji marzenia o swojej bombce. Na koniec każda bombka była kapslowana i pakowana do pudełka, żeby dzieci mogły ją zabrać do domu.

            Tworząc własnoręcznie wspaniałe i nie powtarzalne, tradycyjne polskie świąteczne ozdoby, nie tylko dobrze się dzieci bawiły, ale powróciły choć na chwilę do polskiej tradycji celebrowania własnoręcznych ozdób choinkowych. A same warsztaty były wspaniałą rozrywką dla dzieci jak również dla nauczycieli.

Magdalena Jażdżyk