Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Piknik trzecioklasisty

Czekaliśmy na ten dzień od dawna, a właściwie to cały rok. Planowaliśmy, gdzie to będzie i co będziemy robić, a najważniejsze czy będzie pogoda? Doczekaliśmy się, nadszedł upragniony wtorek 24 czerwca. Od rana pogoda była mało łaskawa, gdyż padał deszcz, ale spakowaliśmy potrzebny sprzęt sportowy i wyruszyliśmy minibusem do Zwierzynia. Tam czekali na nas rodzice, którzy zajęli się przygotowaniem atrakcji kulinarnych i powitało nas piękne słońce.

Zaczęliśmy od sesji zdjęciowej na placu zabaw, potem były zawody sportowe, które dostarczyły dużo emocji. Następnym punktem piknikowego programu był spacer do rodzinnego  „mini  zoo” . Tego się nie spodziewaliśmy – mnóstwo przeróżnego ptactwa. Były przepiękne gatunki gołębi, strusie, żurawie, kury, kaczki, gęsi, psy, koty, kucyki, a wszystko w pięknej wiejskiej scenerii. Po spacerze już tylko myśleliśmy o ognisku i kiełbaskach. Jak zwykle  jest to gwóźdź programu. Po sutym posiłku były desery: ciasto, soki, słodycze i owoce. Na zakończenie odbył się mecz w dwa ognie dzieci- rodzice. Przykro, ale uczniowie przegrali. Najważniejsze, że po raz kolejny była świetna zabawa i  miły odpoczynek. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 Gorące podziękowania składam  rodzicom, za to, że byli razem z nami,  że włożyli wiele wysiłku w przygotowanie pikniku, oraz że bawili się równie świetnie jak my.                                              

                                                           Wychowawca klasy III:  Iwona Marciniak