Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

"PIĘKNIE CZYTAM"

Umiejętność czytania jest jedną z najważniejszych w życiu każdego człowieka, ale wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły są tacy, którzy czytają dla przyjemności i potrafią pięknie czytać. Z myślą o nich 13 maja 2014 r. zorganizowano Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem "Pięknie czytam". Konkurs ten stanowił szkolne kwalifikacje do konkursu pięknego czytania na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 26 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Choszcznie.

W konkursie przygotowanym i przeprowadzonym przez panią Elżbietę Andruszewską wzięło udział 13 uczniów z klas I-III (4 z klasy I, 3 z klasy II i 6 z klasy III). Wszyscy czytali fragment książki "Kajtkowe przygody". Jury w składzie: pani Iwona Marciniak i pani Anna Czerniak oceniały uczestników w trzech kategoriach: klasa I, klasa II, klasa III. Pod uwagę brano: płynność, poprawność, wyrazistość i intonację.

Po przesłuchaniu wszystkich kandydatów wyłoniono mistrzów pięknego czytania naszej szkoły. Oto wyniki:

Kategoria: klasa I
Bartłomiej Kolański -
mistrz klasy I,
Piotr Ratuszniak - miejsce II,
Wiktoria Andryszak - miejsce III.

Kategoria: klasa II
Jakub Wierucki - mistrz klasy II,
Jakub Bielawski - miejsce II,
Filip Mazur - miejsce III.

Kategoria: klasa III
Weronika Wesoła - mistrz klasy III,
Anna Dżugała - miejsce II
Martyna Bołociuch - miejsce III.

Gratulujemy naszym mistrzom i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!

Elżbieta Andruszewska