Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Pasowanie pierwszaków na czytelników

 

            Wszystko zaczęło się nietypowo, gdyż z głębi pomieszczenia dochodziły jakieś szmery, co wprowadziło wielkie zaciekawienie wśród gości. Nagle nad regałem z książkami pojawił się Ludek Książkowy (Konrad Miszkiewicz) i gorąco przywitał wszystkich, ale zaraz wezwał do pomocy swojego kompana Krasnala (Alicja Bocian) i zaczęło się sprawdzanie wiedzy dzieci, na temat postaci bajkowych.

W krótkich etiudach pojawił się Czerwony Kapturek (Edyta Tyrcha), Kopciuszek (Weronika Wesoła), Koziołek Matołek (Martyna Bołociuch), Baba Jaga (Marta Mazurkiewicz), oraz Kot w Butach ( Małgorzata Hładoniuk). Dzieci z klasy pierwszej z łatwością rozpoznały te postacie, a tym samym egzamin został zaliczony.

Na koniec głos jeszcze zabrała Książka( Justyna Gwoździk) i przedstawiła swoje prośby, o to aby zawsze szanować książki. Wszyscy słuchali  z wielką uwagą, a potem złożyli przyrzeczenie  i zostali  pasowani przez panią dyrektor na czytelników.  Otrzymali  pamiątkowe dyplomy, oraz drobne upominki i książeczki podarowane przez panią Marię Mińską właścicielkę Księgarni „Pegaz”.

Spotkanie urozmaiciła swym pięknym głosem Wróżka Śpiewuszka (Nikola Kurzyńska),która śpiewała o tym , dlaczego warto czytać.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć piosenki finałowej i wspólnej pamiątkowej fotografii. Cieszymy się, że przybyło  nam dwanaścioro nowych czytelników.  

                                                                                                                      Bibliotekarz: Iwona Marciniak