Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

Podsumowanie projektu z języka polskiego w klasie V: "Malutka Czarownica".

            Dnia 12 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Zamęcinie, w klasie języka polskiego odbyły się trzy przedstawienia na dwóch lekcjach języka polskiego pt. "Malutka Czarownica".

            Pomimo takiej samej treści, każde przedstawienie było inne! W książkach uczniowie mieli gotowy scenariusz, jednak trzy grupy dokonały adaptacji utworu. Aktorzy byli bardzo zaangażowani, zarówno w przygotowanie swojej postaci, jak i w przygotowanie dekoracji oraz rekwizytów. Ale przecież na prawdziwym pokazie nie może zabraknąć publiczności ! Na widowni siedziała nie tylko cała piąta klasa, ale także pani polonistka - Joanna Szczupakiewicz i dyrektor szkoły, pani Danuta Stróżyńska-Gryćko.

            Grupy nie rywalizowały ze sobą, wręcz przeciwnie, pomagały sobie nawzajem w trakcie prób, pożyczały sobie elementy dekoracji, doradzały. Aby móc lepiej się ze sobą konsultować i współpracować, podzieliliśmy się na grupy miejscowościami (mniej więcej).

A oto ich skład:
grupa I: Małgorzata Szymańska, Wiktoria Wierucka, Dominika Resiak, szymon Świader, Patrycja Idziak;
grupa II: Jowita i Igor Korzeniewscy, Laura
Kilan, Anna Przepiórska i Julia Frączyk;
grupa III: Alicja Dobczyńska, Alicja i Piotr Bocian, Julian Winnicki, Alicja Pilikowska.

            Wszystkie składy się zgrały i potrafiły razem ustalić nawet najmniejsze szczegóły sztuki. Nikt z nas nie myślał, że tak ładnie nam wyjdzie. Poszło świetnie! Gratulacje! Oby tak dalej!

                                                                                  Alicja Dobczyńska, uczennica klasy V