Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM
– WARSZTATY WOKALNE

Dnia 10.12.2012r. gościem naszej szkoły był pan Adam Deneka – kierownik artystyczny zespołu muzyki dawnej „Ars Antiqua” z Bierzwnika i „ Flauto Dolce” z Drezdenka oraz edukator wydawnictwa „Mac Edukacja” prowadzący ogólnopolskie konferencje z zakresu muzyki.

Pan Adam Deneka poprowadził warsztaty wokalne dla uczniów. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak należy śpiewać, by zainteresować swoją osobą publiczność, jak pracować głosem oraz oddechem. Dzieci uczestniczące w warsztatach, wcześniej miały za zadanie przygotować sobie piosenkę, którą prezentowały w trakcie zajęć.  Na początku niektórzy uczniowie trochę się tremowali, ale pod wpływem instruktora otwierały się i śpiewały jak najlepiej potrafią.

Niemałym zaskoczeniem okazał się fakt, że pan Deneka wyłonił wśród uczestników warsztatów osoby, które zaprosił do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki  Wydawnictwa „Mac Edukacja” z Kielc pod nazwą „ Podróże z piosenką w muzyczny świat „Mac Edukacja”. Wśród nich znalazły się: Nikola Kurzyńska, Edyta Tyrcha, Wiktoria Chaj, Weronika Wesoła, Wiktoria Dudek oraz Martyna Bołociuch.  Gratulujemy uczniom wyróżnionym i życzymy jak najlepszych wyników podczas konkursu!

Organizatorem warsztatów była p. Anna Czerniak opiekunka zespołu wokalnego działającego w naszej szkole. Warto również dodać, że warsztaty mogły się odbyć dzięki Radzie Rodziców, która je sfinansowała. Jeszcze raz dziękujemy panu Adamowi Denece za przeprowadzenie warsztatów a Radzie Rodziców za to, że jak zawsze pokazali, iż możemy liczyć na ich wsparcie.

 

 

Anna Czerniak