Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Ślubuję uroczyście!

W karierze szkolnej  każdego ucznia jest dzień szczególnie ważny - ślubowanie i pasowanie na ucznia. W naszej szkole wydarzenie to miało miejsce 8 listopada. Tego dnia szkoła udekorowana była barwami narodowymi, gdyż uroczystość poświęcona była również obchodom 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Apel poświęcony tym ważnym wydarzeniom poprowadziła pani Iwona Marciniak.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego zabrała głos pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko, która powitała przybyłych na uroczystość gości - Przewodniczącą Rady Rodziców panią Beatę Winnicką i Przewodniczącą Zespołu Inicjatyw Rodzicielskich panią Annę Kaczorowską, a także licznie zgromadzonych rodziców oraz całą społeczność szkolną.

Następnie uczennice klasy IV: Alicja Dobczyńska, Alicja Pilikowska i Wiktoria Wierucka przedstawiły rys historyczny Narodowego Święta Niepodległości na tle pieśni legionowej "Legiony to żołnierska nuta".

I wreszcie przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości. Rozpoczęła ją piosenka "Ślubowanie" w wykonaniu Alicji Dobczyńskiej. Po chwili na scenę wkroczyli niespodziewani goście - Władca Królestwa Szkołolandii Król Ołówkos (Piotr Bocian) i jego żona (Alicja Bocian) w towarzystwie dwóch gwardzistów (Jowity Korzeniewskiej i Igora Korzeniewskiego).

Obecność tych postaci okazała się kluczowa dla przebiegu pasowania, bo pierwszoklasiści nim złożyli ślubowanie musieli przejść przez kilka prób. Na szczęście zostali oni dobrze przygotowani przez wychowawczynię panią Elżbietę Andruszewską, a wszyscy zgromadzeni skutecznie trzymali kciuki.

Wreszcie Król Ołówkos oświadczył, że pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do Królestwa Szkołolandii, a o przyjęciu ich do szacownego grona uczniów Szkoły Podstawowej w Zamęcinie zadecydowała pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko, która po ślubowaniu pasowała pierwszoklasistów na uczniów.

To doniosłe wydarzenie na długo zapadnie w pamięci uczniów pierwszej klasy, ponieważ zostali oni hojnie obdarowani prezentami od pani dyrektor, Rady Rodziców, Zespołu Inicjatyw Rodzicielskich i Samorządu Uczniowskiego.

Na zakończenie ponownie zabrał głos Król Ołówkos, który wygłosił kwestię: "A teraz udamy się na ucztę, na której - korzystając z rodziców pomocy - spożyjemy śniadanie, które dodaje mocy".

Zgodnie z sugestią władcy cała społeczność szkolna udała się do swoich klas, gdzie czekały na nich suto zastawione stoły. Znajdowała się na nich tylko zdrowa żywność, ponieważ w ten sposób nasza szkoła przyłączyła się do akcji "8 listopada - śniadanie daje moc". Podczas posiłku prowadzono rozmowy na temat znaczenia zdrowego i racjonalnego odżywiania dla rozwoju dziecka. Ta lekcja zdrowego żywienia była szczególnie ważna dla pierwszoklasistów, ponieważ przystąpili do społeczności Szkoły Promującej Zdrowie, a to przecież zobowiązuje.

Nad oprawą muzyczną podczas apelu czuwała niezastąpiona pani Anna Czerniak.

Elżbieta Andruszewska - wychowawca klasy I