Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Czas powracać do szkoły …

 

            Wraz z pierwszym dniem września do szkół powracają uczniowie. Dzień ten zawsze przepełniony jest mieszanina uczuć. Z jednej strony żal jest uczniom rozstawać się z beztroską i letnimi przygodami, z drugiej zaś strony z radością powracają do szkoły, by spotkać przyjaciół i wspólnie przeżywać niezapomniane chwile.

            Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole uświetnili swą obecnością ks. Paweł Grędziak oraz licznie przybyli rodzice.

            Pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko inaugurując nowy rok szkolny życzyła wszystkim, by był on pełen spokoju i by obfitował w sukcesy.

            Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem byłej wychowawczyni p. Elżbiety Andruszewskiej. Wśród wierszy poświęconych pożegnaniu lata i powitaniu szkoły nie zabrakło utworów nawiązujących do wydarzeń z 1 września 1939 roku. Poziom, jaki zaprezentowali czwartoklasiści nie budził wątpliwości, że w czasie wakacji nie zapomnieli oni o szkole.

            Tego dnia, jakby na pożegnanie wakacyjnych przygód, słońce skryło się za chmury, lecz mimo tego nasi uczniowie promienieli radością po spotkaniach z koleżankami i kolegami oraz swymi wychowawcami.

Elżbieta Andruszewska