Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki
pod nazwą
„Podróże z piosenką w muzyczny świat„

 

Dnia 16 marca 2013r w sali widowiskowej Zespołu Szkół  w Dobiegniewie (woj. Lubuskie) odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Piosenki pod nazwą "Podróże z piosenką w muzyczny świat". Organizatorem konkursu był, przy udziale Gminy Dobiegniew i Zespołu Szkół w Dobiegniewie, pan Adam Deneka – kierownik artystyczny zespołu muzyki dawnej „Ars Antiqua” z Bierzwnika i „Flauto Dolce” z Drezdenka oraz edukator wydawnictwa „Mac Edukacja”, prowadzący ogólnopolskie konferencje z zakresu muzyki.

Celem konkursu piosenki jest popularyzacja, wśród dzieci i młodzieży, utworów muzycznych zawartych  w podręcznikach do muzyki w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, a także odkrywanie utalentowanych wokalnie dzieci i prezentacja przygotowanego repertuaru. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa  i gimnazjum, szkoły  ponadgimnazjalne). W festiwalu wzięło udział 95 wykonawców z województw wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Naszą szkołę reprezentowały Martyna Bołociuch, Wiktoria Chaj, Weronika Wesoła, Edyta Tyrcha oraz Nikola Kurzyńska. Był to pierwszy występ naszych uczennic na tak dużej imprezie.

                                                                                                    Anna Czerniak