Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Niezwykła lekcja w klasie V:  "Malutka Czarownica"

           

Dnia 17 października o godz. 11.00 w klasie języka polskiego uczniowie klasy V zaprezentowali efekty pracy nad projektem pt. "Malutka Czarownica".  Oprócz pani polonistki (Joanny Szczupakiewicz) na lekcję zaprosiliśmy naszą wychowawczynię (panią Annę Eichler), panią pedagog (Annę Czerniak) oraz panią dyrektor (Danutę Stróżyńską-Gryćko), która niestety, nie zaszczyciła nas swoją obecnością z powodu obowiązków służbowych. Przybyła również mama jednego z uczniów.

            Podzieliliśmy się wcześniej na dwie grupy. Każda odegrała przedstawienie według własnego pomysłu.  Wcześniej samodzielnie wyznaczyliśmy role, dokonaliśmy adaptacji minidramy z naszego podręcznika, przeprowadzaliśmy próby, dobraliśmy odpowiednią muzykę, kostiumy oraz przygotowaliśmy dekorację. Kosztowało nas to wiele wysiłku, ale było warto. Myślę, że w przyszłości z chęcią opracujemy następny projekt. ogromny wkład pracy, jaki włożyliśmy w realizację spektaklu, wyraźnie dał nam do zrozumienia, co to tak naprawdę praca w zespole. Często wybuchały spory, lecz potrafiliśmy znaleźć kompromis i dojść do porozumienia (łatwo nie było). Teraz wiemy, że w różnych sytuacjach musimy ustępować i nie możemy być tacy uparci. Każdy z nas starał się tak, jak tylko mógł. Jedna z grup przygotowała nawet układ taneczny. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta przebrani za czarownice świetnie wcielili się w swoje role. Przy dźwiękach muzyki tańczyliśmy, śpiewaliśmy i odgrywaliśmy poszczególne sceny.

            Pragniemy podziękować pani Joannie Szczupakiewicz za opiekę w trakcie przygotowania projektu i możliwość jego realizacji. Już nie możemy się doczekać następnego.

                                                                                  Justyna Gwoździk, klasa V