Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

MINIMUNDIAL 2013

18 maja 2013 roku kolejny raz w naszej gminie rozgrywane były eliminacje do Minimundialu 2013. W tym roku los przypisał nam reprezentowanie POLSKI (klasy III i IV) oraz SERBI (klasy V i VI). Reprezentacja Polski w składzie: Emanuel Zaczek (bramkarz), Norbert Kolański, Adrian Kolański, Hubert Dratwa, Maciej Gwoździk, Igor Korzeniewski, Adrian Żak, Szymon Świąder, Marta Mazurkiewicz, Klaudia Worach przegrali dwa mecze grupowe i walczyli w meczu o V miejsce. Po zaciętej walce jednak ulegli rywalom i zajęli VI. Nagrodę indywidualną za najlepszą zawodniczkę otrzymała Klaudia Worach.

Serbia reprezentowana przez: Dominik Frączyk (bramkarz), Remigiusz Rataj, Dominik Maciąg, Miłosz Pareniak, Kewin Andrzejak, Maciej Kolański, Bartosz Przybylski, Marcel Kmieć, Justyna Okrzeja, Małgorzata Hładoniuk po zajęciu drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Tam przyszło im się zmierzyć z reprezentacją Mali (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie) późniejszym finalistą. W meczu o III miejsce ulegli zespołowi Rumuni plasując się ostatecznie na IV miejscu.

Nie udało się powtórzyć wyniku z zeszłego roku i pojechać na wielki finał do Szczecina. Jednak za rok kolejny turniej i może wtedy się uda. Gratulacje dla naszych reprezentantów.

Sławomir Kolański