Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Październik-Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W ramach październikowego święta bibliotek szkolnych obchodzonego w tym roku pod hasłem –„Biblioteki szkolne -bramy do życia”, aktyw biblioteczny przygotował dla swoich czytelników wiele atrakcji. Naszym celem było ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego i ciekawego, otwartego dla wszystkich. Co zrobić, aby zyskać czytelników? -to pytanie przyświecało naszym pomysłom.

W dwie kolejne środy zajęliśmy jedną przerwę w inny niż zwykle sposób. Na holu pojawiła się gazetka promująca czytanie, wystawa ciekawych książek oraz nowości z naszej biblioteki. Wielkim zainteresowaniem okazał się film o naszej szkolnej bibliotece i jej zasobach, oraz aktywie bibliotecznym - zwłaszcza, że Konrad zadbał o podkład muzyczny- utwór Ewy Farny.

Zachętą do czytania były prezentacje multimedialne pt. „Ciekawe książki- to warto przeczytać”, oraz „10 zalet czytania”. Najciekawszą atrakcją okazały się wywiady przygotowane przez Justynę Gwoździk i Konrada Miszkiewicza z księdzem proboszczem Pawłem Grędziakiem, koleżankami i kolegami z klas III-VI na temat ulubionych książek, które przeczytali, oraz ich rekomendacji dla innych. Wywiady wzbudziły wiele emocji wśród widzów.

 Mamy nadzieję, że nasze ciekawe przerwy bliżej biblioteki, chociaż trochę zachęcą uczniów do częstszego odwiedzania biblioteki, oraz do czytania.

Bardzo gorąco dziękuję wszystkim swoim pomocnikom z aktywu bibliotecznego, a w szczególności: Konradowi Miszkiewiczowi,  Justynie Gwoździk  i  Alicji Bocian, którzy poświęcili wiele swojego wolnego czasu, aby zrobić coś ciekawego-gratuluję- udało się.

DO BIBLIOTEKI ZAPRASZAMY-ZAWSZE NA WAS CZEKAMY.

                                                                  Bibliotekarz: Iwona Marciniak