Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne

 

 

VIII KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W RECZU

 

 

Dnia 18 stycznia 2013 r. uczennice  naszej szkoły wzięły udział w VIII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Reczu. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Reczu wraz z Fundacją "SZCZECIŃSKA" i Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Reczu.

W Konkursie Kolęd zaprezentowali się soliści z 11 szkół podstawowych, 4 gimnazjów, 4 szkół ponadgimnazjalnych, 2 placówek kulturalnych oraz 3 parafii rzymsko-katolickich z województwa zachodniopomorskiego.  Najliczniejszą grupą solistów byli uczniowie szkół podstawowych. Ponad 60 uczestników z tej kategorii stanęło w konkursowe szranki. Przyjechali oni z Łobza, Ińska, Stargardu Szczecińskiego, Suchania, Kalisza Pomorskiego, Korytowa, Choszczna no i oczywiście my z Zamęcina.

 Solista miał do zaprezentowania przygotowaną przez siebie dowolną kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową. Zmagania solistów oceniało wykwalifikowane jury w składzie: przewodniczący Antoni Kurkowski z Akademii Muzycznej w Szczecinie, Adam Deneka założyciel zespołu muzyki dawnej „Ars Antiqua” w Bierzwniku oraz Mirosław Purzycki zachodniopomorski producent muzyczny.

Naszą szkołę reprezentowały podopieczne p. Anny Czerniak: Nikola Kurzyńska, Edyta Tyrcha, Wiktoria Chaj oraz Martyna Bołociuch. Dla Wiktorii i Martyny był to debiut na dużej scenie. Wszystkie dziewczynki poradziły sobie znakomicie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy wykonawcy wykazali się wielką muzykalnością. Nasza uczennica  Edyta Tyrcha znalazła się w gronie laureatów - otrzymała wyróżnienie. Każdy z uczestników dostał dyplom pamiątkowy a laureaci dodatkowe nagrody. Dziewczynkom gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów. 

Anna Czerniak