Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Międzyszkolny Konkurs Baśniowy pt:
"Znamy baśniowych bohaterów Europy"

 

Książka jest przyjacielem, pasją, a także drogą do sukcesu. Przekonały się o tym dwie uczennice naszej szkoły z klasy III: Alicja Bocian i Alicja Pilikowska, które 25 marca 2013 r. reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Baśniowym pt.: "Znamy baśniowych bohaterów Europy" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Choszcznie.

W konkursie brały udział cztery drużyny. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a zadania bardzo pomysłowe, wymagające od uczestników szerokiej wiedzy o europejskich bohaterach książek dla dzieci. Obie Ale od początku konkursy prezentowały się rewelacyjnie, znajdując w oczach jury wielkie uznanie. W rezultacie dziewczynki przywiozły do szkoły I miejsce, które napawało dumą nie tylko ich wychowawczynię, ale także koleżanki, kolegów oraz panią dyrektor.

Swój sukces Ala Bocian i Ala Pilikowska zawdzięczały przede wszystkim zamiłowaniu do czytania, bo utwory  konkursowe miały dużą objętość i wymagały intensywnych przygotowań. Na szczęście  czytanie o muminkach, Kubusiu Puchatku, czy dzieciach z Bullerbyn to sama przyjemność. Kto nie wierzy, nich odwiedzi bibliotekę i sam się przekona.

Elżbieta  Andruszewska