Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

       W związku z tym że kwiecień jest Miesiącem Zdrowia w dniach od 24.04.do dnia 30.04.2013r  w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Zdrowia. Koordynator działań, lider zespołu ds. promocji zdrowia - pani Danuta Bartos, opracowała kalendarium obchodów w taki sposób, aby nie zakłócał normalnego cyklu pracy szkoły. Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem ,,Żyj zdrowo i kolorowo” . W tym dniu odbył się konkurs o zdrowiu w którym wzięli udział uczniowie kl O- III oraz rodzice. Drugi dzień to ,,Śmiech i humor w szkole”. uczniowie z klasy III recytowali wiersze o zdrowiu na wesoło,  uczniowie z koła wokalnego  zaśpiewali piosenkę ,,Sport to zdrowie” a nasi najmłodsi uczniowie przedstawili inscenizację pt. „Dbam o zdrowie i higienę”. Kolejny dzień ,,Wiem co jem” . Uczniowie z kl.I i II wraz z opiekunami zaprezentowali zdrową żywność , natomiast rodzice zorganizowali ,,Małe co nieco dla podniebienia ” ,a były to kulinarne przekąski: kanapeczki , koreczki ,soczki, koktajle, słodziutkie owoce z kompotów oraz smaczne i zdrowe warzywa z weków przyniesione przez rodziców.            

  Jak przystało na  Szkołę Promująca Zdrowie w tych dniach  i nie tylko,  podkreślaliśmy  znaczenie spożywania warzyw i owoców przez cały rok. Promowaliśmy w ten sposób zdrowy styl życia i zdrowy styl żywienia.

         Działania promujące zdrowe odżywianie się w naszej szkole przebiegały w milej i serdecznej atmosferze.

                                                                              Danuta Bartos