Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Śniadanie Daje Moc
-przedszkolaki już to wiedzą

 

Dnia 8 listopada 2013r , w Dniu Zdrowego Śniadania dzieci z oddziału     przedszkolnego uczestniczyły w akcji „8 listopada - Śniadanie daje moc’’.  Celem akcji jest zwiększanie świadomości uczniów  na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Zanim na talerzach zrobiło się kolorowo, smacznie i zdrowo, podczas zajęć poruszałam tematy, dotyczące odżywiania. Mówiliśmy o tym, że w posiłkach powinna pojawiać się porcja warzyw i owoców. Że nie można zapominać o sokach warzywnych i owocowych. Przede wszystkim zaś, zgodnie z ideą akcji, dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zjedzenie treściwego, zdrowego śniadania, które ma dać im moc do nauki i zabawy.

    Chciałabym, aby dzieci zapamiętały dzień ten na długo i myślę że tak będzie. Zaprosiłam w tym dniu do pomocy mamę Miłosza, Natalii, Juli oraz mamę Sandry, które solidnie przygotowały się do zrobienia zdrowego śniadania. Śniadanie robiłyśmy pod hasłem "Zdrowe śniadanie po królewsku’’ biorąc na warsztat białe sery, jogurty, jajka, szyneczkę, ogóreczki, papryczkę, szczypiorek, łososia, chleb razowy, z dynią i wiele innych produktów których dzieci jeszcze  nie próbowały. Chciałyśmy w ten sposób pokazać dzieciom nowe smaki, których do tej pory nie znały.

       Mamy przygotowały przepiękne kanapki które miały niecodzienny wystrój , a były to : biedroneczki, słoneczka, sowy, laleczki, łódki, muchomorki, papużki i wiele innych ciekawych postaci. A że miało być ,,śniadanie po królewsku’’ mamy zadbały również  o wystrój stołów, który był w klimacie jesiennym. Dzieci jak usiadły do stołów nie wiedziały czy jeść te przepiękne kanapki czy nie ?. A że byliśmy bardzo głodni , kolorowe kanapki szybko zniknęły z talerzyków, były bardzo smaczne. Na deser mamy przygotowały owocowy  koktajl, który podany był w przepięknie ozdobionych szklankach. Dzieci z wielką radością wypiły koktajl, który był wyśmienity no i oczywiście  bardzo zdrowy .

 Program „Śniadanie daje moc” to jeden z czynników, które z pewnością przyczyni się do większej świadomości w kwestii zdrowego żywienia wśród dzieci i rodziców.


                
Serdeczne podziękowanie dla mam za przygotowanie zdrowego, kolorowego i przepysznego śniadania.

                                                                        Wychowawczyni    Danuta Bartos