Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

Z wizytą w Urzędzie Pocztowym

      Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały do Urzędu Pocztowego Choszcznie. Pracownicy poczty z serdecznością i troskliwością przyjęli swoich małych gości. Przedszkolaki z zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści pań pracujących na poczcie. Dzieci zobaczyły na czym polega praca na poczcie, poznały tajniki pracy listonosza oraz dowiedziały się o znaczeniu poczty w życiu codziennym. Dowiedziały się również, że na poczcie oprócz wysyłania listów i paczek można załatwić wiele innych spraw na przykład: dokonać opłat za mieszkanie, telefon, prąd. Największą atrakcją okazało się własnoręczne stemplowanie przygotowanych  listów do rodziców, prawdziwą pieczęcią pocztową.
          Wycieczka okazała się bardzo interesująca. W podziękowaniu za miłe przyjęcie, dzieci wręczyły pracownikom poczty kartkę świąteczną z życzeniami. Każdy z uczestników wycieczki wrócił do szkoły pełen miłych wrażeń i zadowolenia.

                                                                                    Danuta Bartos