Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

WIELKIE ŚWIĘTO W NASZEJ SZKOLE

            Dzień 27 czerwca 2013 roku był wyjątkowy dla szkoły i społeczności lokalnej. Właśnie dziś odbyło się otwarcie dwóch obiektów: boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw.

Uroczystość rozpoczęła się marszem honorowym sportowców ze zniczem i flagami: unii europejskiej, polskiej, Choszczna i olimpijskiej, co wprowadziło podniosły nastrój, a uczennica klasy IV Justynka Gwoździk swoim autorskim wierszem dała wyraz zadowoleniu wszystkich dzieci z nowego nabytku.

 Na początek głos zabrała pani dyrektor Danuta Stróżyńska-Gryćko witając zaproszonych gości: przedstawicieli samorządu lokalnego na czele z Burmistrzem Choszczna panem Robertem Adamczykiem, radnych, dyrektorów szkół z gminy Choszczno, rodziców, kadrę pedagogiczną, pracowników szkoły, przedszkolaków i uczniów szkoły.

Wyjątkowe podziękowania pani dyrektor skierowała do pana Burmistrza dziękując za zrealizowanie naszych marzeń o boisku i placu zabaw.

Ciepłe słowa podziękowań trafiły również do radnego pana Jerzego Miładowskiego, który z wielką determinacją zabiegał o realizację obu obiektów, a także panu Dariuszowi Łąckiemu, który nadzorował budowę.

Następnie głos zabrał Burmistrz Choszczna pan Robert Adamczyk, wyrażając uznanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż takie wspaniałe obiekty wzbogaciły bazę Szkoły Podstawowej w Zamęcinie.

Pogłównych wystąpieniach uroczyście przecięto wstęgę, a ksiądz proboszcz Paweł Grędziakpoświęcił oba obiekty.

            Część artystyczną rozpoczęli komentatorzy Szkolnej Telewizji „Z”- uczniowie klasy V CeylanKaymaz i Konrad Miszkiewicz zapowiadając występy wokalistek: Nikoli Kurzyńskiej, Edyty Tyrchy z zespołem wokalnym, początkującej gimnastyczki klasy II Wiktorii Chaj, która ujęła widzów wdziękiem i talentem, oraz najlepszych sportowców szkoły, prezentując popularnedyscypliny sportowe. Uroku dodały pokazy taneczne zespołu rytmicznego
w kolorowych strojach i z radosnym uśmiechem na buziach.

W dowód wdzięczności uczniowie podarowali panu Burmistrzowi tort w kształcie boiska, który obdarowany przekazał dzieciom.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali finałową piosenkę wakacyjną, gdyż wszystko miało miejsce w przededniu wakacji.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście udali się z panią dyrektor na poczęstunek, a uczniowie rozegrali inauguracyjny mecz w piłkę nożną.

            Pogoda okazała się łaskawa, więc wszystko udało się wg wcześniej zaplanowanego scenariusza. Teraz tylko czekamy na oficjalne udostępnienie obiektu do użytku. Pomysły na gry i zabawy na boisku i placu zabaw są już gotowe do realizacji.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: Joanna Szczupakiewicz, Anna Czerniak, Iwona Marciniak, Sławomir Kolański. Dziękuję również tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tego radosnego święta.

                                                                                                          Iwona Marciniak