Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 


HEJ HO - WITAJ PIERWSZA KLASO!
Pierwsze dni w szkole są zawsze wielkim przeżyciem i często zapadają na całe życie w pamięci dzieci. Mając na uwadze znaczenie tych chwil dla właściwego rozwoju procesów edukacyjnych wychowawczynie klasy pierwszej zadbała o to, by pierwsze tygodnie były dla małych adeptów naszej szkoły niezapomnianym przeżyciem, a ich adaptacja do obowiązków szkolnych była miłą przygodą.

3 września nie była dla większości pierwszaków pierwszym dniem, w którym przekroczyły próg swojej klasy. Miały już taką możliwość w czerwcu podczas spotkań z ówczesnymi uczniami klasy III. W trakcie tych spotkań przedszkolaki poznawali nowe pomieszczenie, bawili się ze swymi starszymi kolegami, a także zapoznawali się z zasobami, które znajdują się na wyposażeniu sali. Tak więc pierwszy dzwonek był emocjonujący, ale nie napawał obawami.

W pierwszych dniach nowi uczniowie w trakcie zajęć edukacyjnych, spacerów oraz wspólnych zabaw dokładnie poznawali  swoje otoczenie i wychowawczynię, przedstawiali swoje rodziny, zainteresowania, a także oczekiwania. Dowiedzieli się jak ważna jest rola ucznia, dyżurnego i kolegi/koleżanki. Nawet młodsi uczniowie (dwoje sześciolatków) chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wspólnie zastanawiali się, co należałoby zmienić w wystroju klasy. Zgodnie stwierdzili, że klasa jest kolorowa i ładna, ale trzeba by było zmienić stoliki i pomalować podłogę. Powiedzieli to pani dyrektor podczas spotkania z panią dyrektor, która obiecała, że postara się, żeby uczniowie mogli pracować przy nowych ławeczkach.

Punktem kulminacyjnym tygodnia był wybór samorządu klasowego i klasowego zespołu promocji zdrowia. Nie był to  łatwy wybór, ale udało się. Nowo wybrani przedstawiciele solennie obiecali sumiennie wypełniać swoje obowiązki.

Podsumowując dość intensywny i pełen wrażeń tydzień dzieci stwierdziły, że w szkole jest fajnie, i że chciałyby, żeby zawsze było tak miło.
Elżbieta Andruszewska