Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

A gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka ……

        Przygotowanie jasełek w przedszkolu jest okazją do przybliżenia dzieciom historii Bożego Narodzenia, zapoznania ich z tradycjami świątecznymi, okazją do miłego spotkania przy choince z rodzinami dzieci, a także pogłębienia przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Istotne jest również to, by uświadomić dzieciom, że wszystkie postaci występujące w sztuce są jednakowo ważne, a najważniejszy jest ich stosunek do nowonarodzonego Dzieciątka, które jest głównym bohaterem jasełek. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.

     Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki, dekoracje, upominki dla rodziców a przede wszystkim wspólny opłatek i wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. 

             Spokojnych radosnych  i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia serdeczne życzenia składa wychowawczyni oraz z dzieci z oddziału przedszkolnego.

                                                                                               Danuta Bartos