Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 


XV FESTIWAL PIOSENKI BOŻONARODZENIOWEJ

SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI MIASTA SZCZECINA 2013/2014

 

Dnia 12.12.2013r. uczennice Nikola Kurzyńska, Edyta Tyrcha i Alicja Dobczyńska reprezentowały naszą szkołę na XV Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w Szczecinie.

Organizatorami festiwalu byli: Urząd Miasta Szczecin, Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie a współorganizatorem był Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji.

Festiwal adresowany był do solistów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Repertuar obejmował: kolędy, pastorałki i piosenki śpiewane w okresie Bożego Narodzenia.

Uczestnicy wykonywali po jednym utworze Edyta pastorałką „Gore gwiazda Jezusowi”  wyśpiewała sobie zaszczytne II miejsce! Gratulujemy!

Na pochwałę zasłużyły również pozostałe uczennice, które pokazały się z najlepszej strony. Nikola zaśpiewała pastorałkę pt. „Jest taki dzień”, natomiast Ala zaśpiewała bardzo poruszającą kolędę „Zaśnij dziecino”.

Gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów w przyszłości. Warto również dodać, że Edyta odbierze nagrodę podczas Gali Festiwalu , który odbędzie się w hali opery

 

Anna Czerniak