Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

XIX Festiwal Pieśni Religijnej w Pełczycach

Dnia 23 listopada w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach, odbył się XIX Festiwal Pieśni Religijnej.  W tegorocznym Festiwalu brało udział wielu uczestników z różnych miejscowości m.in. z Choszczna, Barlinka, Recza, Lubiany, Bierzwnika, Brenia, Łaska no i oczywiście z  Zamęcina. Naszą szkołę reprezentowało pięć  uczestniczek: Edyta Tyrcha, Nikola Kurzyńska, Wiktoria Chaj, Weronika Wesoła oraz Martyna Bołociuch.

Jury w składzie: Pani Małgorzata Raminiak – nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp.,Ks. Krzysztof Maj – proboszcz parafii w Będargowie oraz Pani Barbara Jagiełło – katechetka ZS w Pełczycach. Jury oceniało m.in. interpretacje utworu, wyraz artystyczny, dobór repertuaru oraz zaangażowanie uczestników.

Tak jak w poprzednich latach uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie: soliści do lat 15, soliści powyżej lat 15 oraz zespoły wokalne. Jednakże, jury postanowiło podzielić solistów do lat 15 na dwie grupy i nagrodziło osobno solistów do lat dziesięciu i osobno starszych czyli od dziesięciu do piętnastu.  I tak, w najmłodszej kategorii wyróżnienie otrzymała Wiktoria Chaj z kl. III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                  Anna Czerniak