Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne           Galeria fotografii

 

 

Dzień Matki

W kalendarium szkoły nie ma chyba piękniejszej uroczystości, jak obchody Dnia Matki. To szczególny dzień, który umożliwia dzieciom okazanie miłości swym zapracowanym mamusiom, a mamy mogą się przekonać, że miłość można wyrażać na wiele sposobów.

Na początku gali z okazji Dnia Matki dyrektor szkoły p. Danuta-Gryćko złożyła wszystkim mamom życzenia i pogratulowała im uroczych i kochających dzieci.

Tegoroczna uroczystość składała się z części artystycznej klasy 0, I, II i III. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyń: p. Mirosławy Płotek, Danuty Bartos, Iwony Marciniak i Elżbiety Andruszewskiej przygotowali wzruszające wiersze, pełne radości i czułości piosenki, a także układy taneczne. Wszytko to po to, by mamy doświadczyły, jak ważne są dla swych pociech.

Dopełnieniem artystycznych popisów były wykonane własnoręcznie przez dzieci upominki: kompozycje kwiatowe, ciasteczkowe serduszka i kwiatuszki, a także dziecięce portrety mam, które stanowiły element dekoracji wykonanej przez p. Iwonę Marciniak. Naturalnie na koniec uroczystości mamusie, by otrzymać swój portret, stanęły przed trudnym wyzwaniem. Musiały mianowicie rozpoznać swoją podobiznę i o dziwo nie miały z tym żadnego kłopotu.

Wsparciem przy organizacji uroczystości była pomoc: pani Anny Czerniak, która zatroszczyła się by dźwięki muzyki w odpowiednim momencie dopełniły słowne wyznania miłości, a także pań: Anny Kowalskiej i Iwony Łykus, które wspierały wychowawczynie swym młodzieńczym zapałem.

Koordynator uroczystości: Elżbieta Andruszewska