Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne

 

 

 

Pasowanie pierwszoklasistów

 

 

     Dnia 12.11.2012r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

     Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wysłuchaliśmy pieśni i wierszy związanych ze Świętem Niepodległości.

     Następną częścią akademii stanowiło PASOWANIE PIERWSZAKÓW. Na dzień ślubowania czekaliśmy wszyscy od dawna. Do tej chwili przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Dzieci zapoznały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznały szkołę i pracowników. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej trzeba udowodnić, że są tego godne.

     Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o szkole, grały na instrumentach muzycznych, ale największe emocje wzbudziła gra na drewnianych łyżkach. Rozwiązywały zagadki, posiadły wiadomości dotyczące zasad ruchu drogowego. Emocji było co niemiara u dzieci i rodziców. Słowa przysięgi w ustach pierwszaków brzmiały niezwykle poważnie.

     Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała maluchów na uczniów. Wręczyła legitymacje szkolne i dyplomy, a od przewodniczącej Rady Rodziców uczniowie otrzymali prezenty i portrety.

     Pamiątkowe fotografie i życzenia na pewno długo zostaną w pamięci każdego z nas.

Mirosława Płotek - wychowawca kl. I