Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne

 

 

Mikołajkowa niespodzianka”

6 grudnia-ten dzień zapisany jest w naszej szkole jako dzień z niespodzianką- za sprawą Zespołu Inicjatyw Rodzicielskich.

Mamy z ZIR-u mimo codziennych obowiązków traktują go jako wielkie wyzwanie. Już w październiku na spotkaniu mówią- to musi być coś niezwykłego, zaskakującego, prawdziwa niespodzianka.

W tym roku zapadła decyzja- wystawimy „Balladę o Kopciuszku”. Panie bardzo dobrze się znają, więc przydzielenie ról nie było trudne. Każda znalazła odpowiednią postać dla siebie. 16 aktorek- amatorek szybko oswoiło się z rolami.

Próby w godzinach wieczornych-to okazja do spotkań w miłej atmosferze. Wszystkie mamy pracują więc opanowanie tekstów pochłaniało wiele jesiennych wieczorów. Stroje do przedstawienia to własna inwencja twórcza pań. Dekoracja na sali gimnastycznej okazała się iście teatralna. Nowatorskie w tym roku było wprowadzenie elementów multimedialnych- to było zaskakujące dla naszych widzów. Scenariusz, reżyseria, choreografia i muzyka to wysiłek koordynatorek ZIR-u pań Elżbiety Andruszewskiej i Iwony Marciniak.

W czasie przedstawienia uśmiechnięte buzie naszych uczniów, nauczycieli i rodziców ,oklaski oraz gratulacje świadczyły o tym, że kolejny raz udało nam się zaskoczyć czymś nowym, dostarczyć wiele pozytywnych emocji, rozbawić, a przede wszystkim sprawić aby dzień 6 grudnia był niecodzienny.

W przedstawieniu udział wzięły:


Kopciuszek-Marta Kmieć
Macocha-Aneta Hładoniuk
Kasieńka-Anna Kondracik
Haneczka-Arleta Miszkiewicz
Herold- Agnieszka Korzeniewska,
Anna Doncer
Dworzanin- Honorata Dobrodziej
Mieszczanka-Kamila Wierucka,
Anna Kowalska
Królewicz- Dorota Kowalczyk
Sąsiadka- Kamila Kmieć
Damy dworu- Wioletta Bocian,
Anna Czerniak, Jolanta Kurzyńska, Krzysztofa Gorzynik
Narrator- Magdalena Jażdżyk

                                                                                              Iwona Marciniak