Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne

 

               

  STWORKI   POTWORKI

         Jesień jest porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła. Przedszkolaki realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców. Przynosiły je do przedszkola i zdobywały jak najwięcej informacji na ich temat. Dowiedziały się, że są one drogocennym źródłem witamin, że należy spożywać  je codziennie. Dzieci wraz z wychowawczynią zorganizowały w swojej sali stragan owocowo- warzywny. Była to dla nich ciekawa i pouczająca zabawa, sprzedawanie, ważenie, kupowanie, nawet zabawki miały mniejsze powodzenie niż zawsze. Przedszkolaki poznawały i uczyły się wierszy i piosenek na temat skarbów jesieni. Szczególnym powodzeniem cieszył się wiersz J. Brzechwy "Na straganie” oraz piosenka „Pomidorek".

        Postanowiliśmy również zorganizować konkurs na najpiękniejszego stworka owocowo- warzywnego. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł i z zaangażowaniem wzięły się do pracy. Wszystkie wykonane przez maluchów stworki były cudowne i pomysłowe. No, ale jak to w konkursach bywa, nie wszyscy mogą wygrać i trzeba było wybrać te najbardziej ciekawe i pracochłonne prace.

           Organizowanie takich konkursów ma ogromne znaczenie nie tylko edukacyjne, ale i wychowawcze. Uczy dzieci przede wszystkim zdrowego współzawodnictwa, umiejętności ponoszenia porażki, jak również motywowania do uzyskiwania jak najlepszych wyników.

         Konkurs ten jest już tylko bardzo miłym wspomnieniem.

                                                                                    Danuta Bartos