Strona główna            Organizacja pracy          Dokumenty szkoły           Imprezy szkolne

 

 

POŻARNICZE MANEWRY W SZKOLE

            Mamy poniedziałek, 26 listopada 2012 r. Wydawałoby się dzień jak każdy inny, ale to tylko pozory. Jest przerwa. Sygnał zbliżającego się pojazdu straży pożarnej jest coraz głośniejszy. W szkole rozlegają się dzwonki alarmowe. Ewakuacja! Uczniowie i pracownicy szkoły wiedzą co robić w takich przypadkach. Wszyscy sprawnie opuszczają budynek szkoły, gromadzą się na placu przed szkołą, trwa liczenie dzieci. Uff! Są wszystkie! Brakuje tylko naszego konserwatora Pana Andrzeja.

W międzyczasie trwa akcja ratownicza prowadzona przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zamęcina. Strażacy uwijają się jak w ukropie i ratują naszego Pana Andrzeja, układają go na noszach, zakładają maskę tlenową i okrywają specjalną folią. Na szczęście to tylko ćwiczenia drużyny strażackiej, w której rozpoznajemy naszych, byłych uczniów. Całej akcji przyglądają się oficerowie z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Choszczna.

W naszym odczuciu akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Mamy świadomość, że ćwiczeń nigdy za dużo, jeśli w grę wchodzi życie człowieka. Dziękujemy wszystkim strażakom za kolejne, pożyteczne doświadczenie.

Danuta Stróżyńska-Gryćko
                                                                              Dyrektor Szkoły Podstawowej Zamęcinie